Jaki ekspres ciśnieniowy do zabudowy wybrać? Ranking 2018

1
280

Jeśli chcesz, by w Twojej kuchni wszystko idealnie współgrało, wybieraj sprzęt AGD do zabudowy. Dzięki temu możesz stworzyć przestrzeń dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Tym razem pomożemy Ci wybrać ekspres do kawy do zabudowy.

Miłośnicy małej czarnej doskonale wiedzą, że zaparzenie idealnej kawy jest prawdziwą sztuką. Współcześnie ten popularny napój w wersji, której nie powstydziłby się nawet barista, można stworzyć w zaciszu własnej kuchni. Wszystko dzięki szerokiej gamie ekspresów, które znajdziemy na rynku. Wybieramy najlepszy ekspres do kawy do zabudowy.

Ekspres do zabudowy czy wolnostojący?

To jedno z pierwszych pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć kupując ekspres do kawy. Model do zabudowy dedykowany jest osobom, które chcą stworzyć przestrzeń „szytą na miarę”. Oferta ekspresów wolnostojących jest znacznie bogatsza, ale urządzenia do zabudowy w niczym im nie ustępują. Wybór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest zatem wyłącznie od preferencji kupującego. Ale trzeba tutaj wspomnieć, że jeżeli kupimy dobry ekspres do zabudowy (czyli taki nie z najniższej półki, których nie warto wybierać) to będzie on naprawdę dobry i będzie służył wiele lat. Takie jest założenie, bo wkomponowanie urządzenia w meble do zabudowy jest też dodatkowym kosztem, sam ekspres też nie jest tani, dlatego powinno być to rozwiązanie na lata.

Jak odpowiednio dopasować ekspres do zabudowy?

Niezwykle ważne jest to, jaką przestrzenią dysponujemy. Bez wątpienia ekspres do kawy do zabudowy sprawdzi się raczej w większej kuchni. Wśród modeli wolnostojących znajdziemy znacznie więcej kompaktowych urządzeń, które dodatkowo możemy dowolnie przestawiać. Ekspres do zabudowy ma swoje stałe miejsce w kuchni. Trzeba go wkomponować w ciąg mebli.

Ekspres do kawy do zabudowy należy, przede wszystkim, idealnie dopasować do wymiarów mebli. Najlepiej wybrać konkretny model już podczas tworzenia projektu kuchni, dzięki temu można wszystkie sprzęty odpowiednio wkomponować i dopasować rozmiarowo. W ofercie coraz częściej można spotkać kolekcje urządzeń AGD danego producenta. W ich skład wchodzą między innymi piekarnik, mikrofalówka, szuflada grzewcza i ekspres do kawy. Wszystko utrzymane jest w takim samym stylu. Dzięki temu kuchnia wygląda stylowo, estetycznie i harmonijnie.

Zalety ekspresów do zabudowy

Dużą zaletą ekspresów do kawy do zabudowy jest ich wytrzymałość. Urządzenia te są z reguły wyjątkowo trwałe oraz odporne na różne uszkodzenia. Warto dodać, że modele do zabudowy są wyposażone w specjalnie zaprojektowane podłączenia do ujęcia wody.

Wbrew pozorom, ekspres do zabudowy łatwo utrzymać w czystości. Bez trudu zdemontujemy każdy element sprzętu, który może się zabrudzić. Smak oraz jakość kawy z ekspresu do zabudowy są równie dobre jak z porządnego ekspresu ciśnieniowego. Miłośnicy latte mogą wybrać model wyposażony w specjalny pojemnik na mleko oraz dyszę do spieniania mleka.

Na rynku znajdziemy różnorodne ekspresy do kawy do zabudowy. Różnią się one ceną oraz dostępnymi funkcjami.

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy do zabudowy?

Jak przy każdym ekspresie do kawy, również przy modelu do zabudowy należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry urządzenia i dostosować je do własnych potrzeb.

  • Pojemność – warto zastanowić się, ile kawy dziennie będziemy przygotowywać. Jeśli zamierzamy na przykład jednocześnie parzyć dwie filiżanki kawy, powinniśmy zdecydować się na większy model, o szerokości do 60 cm.
  • Ciśnienie – trzeba pamiętać, że im większe ciśnienie, tym mocniejsza kawa. Ekspres do zabudowy oferuje najczęściej ciśnienie na poziomie 15-19 barów. Do przygotowania dobrego espresso wystarczy 9 barów.
  • Filtr wody –  w ofercie znajdziemy urządzenia do zabudowy wyposażone w filtr wody, dzięki czemu kawa będzie miała lepszy smak, a ekspres zyska dodatkową ochronę przed tworzeniem się osadu, co wydłuży jego żywotność.
  • Wyświetlacz – dobry ekspres do zabudowy będzie wyposażony w wyświetlacz cyfrowy, co znacznie ułatwi korzystanie z urządzenia. Dobrej jakości model do zabudowy powinien mieć również zaawansowany panel sterujący, który podniesie komfort użytkowania urządzenia.
  • Dodatkowe funkcje – dobre ekspresy do zabudowy posiadają szereg funkcji dodatkowych, takich jak na przykład wbudowany młynek do kawy, regulacja mocy kawy oraz jej wielkości, pojemnik na mleko, spienianie mleka czy opcja automatycznego odkamieniania oraz czyszczenia. Wybrane ekspresy do zabudowy pozwalają zaparzyć również herbatę. Nowoczesne modele oferują możliwość zapamiętania kilku ulubionych rodzajów kawy.

Ile kosztuje dobry ekspres do zabudowy?

Ceny ekspresów do zabudowy są bardzo różnorodne. Wszystko zależy od jakości, producenta oraz stopnia zaawansowania urządzenia. Ekspres do kawy do zabudowy można kupić już za około 2000 złotych. W ofercie spotkamy również bardziej zaawansowane modele w cenach od 4000 złotych do 10 000 złotych, a nawet droższe. Wszystko zależy od oczekiwań oraz zasobności portfela.

1 KOMENTARZ

  1. Szczerzę mówiąc pierwszy raz w życiu widzę taki ekspres ciśnieniowy do zabudowy. Można poczuć się we własnym domu jak w restauracji. Ja niestety w swojej kuchnie nie mam na tyle miejsca, żeby móc sobie na coś takiego pozwolić. Jakbym miała większą kuchnię to może bym się zdecydowała, bo wygląda to bardzo ciekawie… A ekspres ciśnieniowy akurat mam normalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here